събота, 8 декември 2012 г.

Яков Фак спечели преследването, Фуркад трети

Хърватина със словенски паспорт Яков Фак спечели едно от най-интересните преследвания през последните години в Хохфилцен, Австрия. Той потегли от трета позиция, но бе съхранил най-много сили по последната обиколка и това му донесе втора победа за Световната купа.
Първата му бе, когато стана световен шампион на индивидуалния старт на 20 км. през март тази година.

Днес Фак направи две грешки при четирите си стрелби, но пропуските на неговите преки конкуренти и доброто му ски бягане му донесоха победата с време 34:14.8 минути.

Руснакът Дмитрий Малишко, който тръгна от 11-та позиция завърши втори с една грешка при стрелбата и изоставане от една 0.9 секунди.

Световният шампион Мартен Фуркад допусна цели три пропуска при стрелбата, а и последната му обиколка бе твърде бавна и остана трети.

Шведът Фридрих Линдстрьом завърши четвърти на изоставане от 11.3 секунди, а победителят от вчерашния спринт Андреас Бирнбахен остана пети с пасив от 15.1 секунди.

Норвежецът Оле Ейнар Бьорндален се предвижи от 16-та позиция на 7-ма. Кралят на биатлона сбърка три патрона и натрупа пасив от 38.3 секунди.

Най-бързият по трасето днес Емил Хегле Свенсен се класира 14-ти, въпреки четирите си грешки при стрелбата и тръгването си едва от 34-та позиция.

Българинът Красимир Анев тръгна от 20-та позиция, но направи цели четири грешки при стрелбата и остана на 33-та позиция на изоставене от 2:36.4 секунди от победителя.

Лидер в генералното класиране за Световната купа е Мартен Фуркад с 253 точки, пред германеца Андреас Бирнбахер, който има 204. Българинът Красимир Анев е 29-ти с 63 точки.