сряда, 28 ноември 2012 г.

Феноменален Краси Анев завърши 8-ми, Фуркад печели

Българският биатлонист Красимир Анев направи великолепно състезание и завърши 8-ми в индивидуалния старт на 20 километра за Световната купа в Йостерсунд, Швеция. Краси сбърка последния си патрон при четвъртата стрелба и това му попречи да спори за място в тройката. Въпреки това, Анев направи едно от най-добрите състезания в цялата история на българския мъжки биатлон.

Победител в надпреварата стана световния шампион Мартен Фуркад. Той финишира с време 50.44.7 минути, като допусна грешка при втората си стрелба и получи една наказателна минута. Французинът спечели в Йостерсунд и през миналата година.

Втори изненадващо стана австриецът Доминик Ландертингер. Той също направи един пропуск в стрелбата и изостана с 12,3 секунди от победителя.

Германецът Ерик Лесер остана трети на изоставане от 21,7 секунди от Фуркат. Той направи чиста стрелба и това му позволи да измести от третото място норвежецът Емил Хегле Свенсен.

Михаил Клечеров е на 47-о място, Владимир Илиев е 60-и, а Мирослав Кенанов е 74-ти.

Утре е индивидуалния старт при жените на 15 километра.