неделя, 24 февруари 2013 г.

Александър Логинов над всички и в преследването

Руснакът Александър Логинов след спринта спечели и преследването при юношите на Европейското първенство по биатлон в Банско. Той допусна само една грешка при четирите си стрелби и триумфира с време 30:59.0 минути.

Втори остана неговия сънародник Максим Цветков, който също повтори класирането си от спринта. Цветков направи цели четири грешки на огневия рубеж, но въпреки това се пребори за второто място. Неговото изоставане от победителя е 2:30.8 минути.

Руската хегемония на почетната стълбичка бе разбита от французина Матьо Льогран, който завърши трети, като изпревари руснака Тимур Махамбетов.

Отлично преследване направи българинът Димитър Герджиков, който от 17-та позиция от спринта се придвижи до седмото място. Герджиков направи само един пропуск при стрелбата си, като неговия пасив е 4:47.5 минути. Антон Синапов се провали на стрелбата с цели единадесет пропуска и остана на последното 34-то място. Димитър Златев пък не завърши надпреварата.