събота, 16 февруари 2013 г.

Норвегия спечели мъжката щафета, България е 9-та

Норвегия напълно очаквано спечели четвърта поредна световна титла при мъжката щафета в биатлона. По трасето в Нове Место викингите бяха най-бързи и без проблеми триумфираха с време 1:15:39.0 час, като използваха само пет допълнителни патрона при своята стрелба.

Норвежците бяха в състав Оле Ейнар Бьорндален, Хенрик Лабелунд, Тарей Бьо и Емил Хегле Свендсен. Мартен Фуркад по последна обиколка изведе Франция до сребърните медали на изоставане от 1:12.8 минута. Лидерът в класирането за Световната купа изпревари Ерик Лесер, които се срина на последната си стрелба и завъртя две наказателни обиколки. Германия все пак
спечели бронзовите медали, като това е едва второто им отличие на световното по биатлон.
Русия е четвърта, а пети останаха австрийците.

Българската щафета в състав Мишо Клечеров, Мирослав Кенанов, Владимир Илиев и Красимир Анев направи отлично състезание и завърши на девета позиция. Нашите момчета направиха отлична стрелба, като използваха само пет допълнителни патрона и стабилното им ски бягане им позволи да влезнат в Топ 10. Общо 29 държави стартираха в мъжката щафета, като само 16 отбора на бяха застигнати по трасето.

Въпреки, че Краси Анев се бе класирал за масовия старт, който ще се проведе утре, българинът няма да стартира. Така за България вече преключи Световното първенство по биатлон в Нове Место.

В класирането по нации на световното води Норвегия със седем златни медала и един сребърен. Втората позиция е за Франция с един златен и четири сребърни медала.