неделя, 5 януари 2014 г.

Тора Бергер с първа победа за сезона

Тора Бергер спечели първа победа за Световната купа по биатлон, след като победи в масовия старт в Оберхоф. Норвежката направи само една грешка при четирите си стрелби и без проблеми спечели с време 37:59.0 минути.
Синове Солемдал се нареди след своята сънародничка на изоставане от 17,5 сек.

Солемдал успя да запази по последна обиколка преднината си пред Дария Домрачова. Само десетина метра не достигнаха на състезателката от Беларус да изпревари Синове.

Пред своя публика Андреа Хенкел остана четвърта на изоставане от 39,9 сек. от победителката. Това бе последното състезание на джобната биатлонистка в Оберхоф, защото в края на сезона Андреа се оттегля от биатлона.

Въпрки, че днес Габриела Соукалова остана едва на 13-та позиция, тя успя да си върне жълтия стартов номер. Чехкинята има 306 точки, само две повече от Валя Семеренко и пет повече от Кайса Макарайнен. Победителката за Световната купа по биатлон през миналия сезон Тора Бергер е на седма позиция в генералното класиране с 281 точки.