четвъртък, 7 март 2013 г.

Фуркад №1 на индивидуалното в Сочи, Краси Анев е 13-ти

Мартен Фуркад спечели и третия индивидуален старт на 20 км. при мъжете за Световната купа по биатлон. Французинът пресече пръв финалната линия в Сочи с един пропуск при стрелбата и време от 49:40.6 минути. По този начин Фуркад освен голямата Световна купа спечели и малката в дисциплината индивидуален старт.

Германецът Андреас Бирнбахер е втори с чиста стрелба и изоставане от 6,9 сек.
Изненадващо Сергей Семьонов от Украйна е трети благодарение на безгрешната си стрелба.

Емил Хегле Свендсен не стартира поради това, че все още не се е въстановил от простудно заболяване.

Българските биатлонисти направиха отлично състезание, като Красимир Анев е 13-ти, с чиста стрелба и пасив от 2:20.3 минути. Мишо Клечеров също направи безпогрешна стрелба и постигна най-доброто си класиране за Световната купа през този сезон, като финишира на 29-то място. Владимир Илиев започна отлично състезанието, но на последните три стрелби направи по две грешки и това му донесе едва 60-то място. Мирослав Кенанов е 88-ми с пасив от над десет минути.

Утре е почивен ден, а в събота са спринтовете при мъжете и жените.