събота, 6 декември 2014 г.

Тирил Екхоф спечели първия спринт при жените, пълен провал за Стефани Попова

Тирил Екхоф спечели първия спринт в женския биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. Норвежката измина дистанцията от 7,5 километра за 21:35,5 минути.

Второто място зае Вероника Виткова от Чехия, която остана на 4.6 секунди от победителката, а Каиса Макарайнен от Финландия се класира трета, на 7.6 секунди. Лидерката за Световната купа по биатлон Дария Домрачова остана пета с една грешка при стрелбата и пасив от 9,5 секунди.

От българките с най-предно място е Десислава Стоянова, която завърши 33-а, на 1:36.5 минути от Екхоф. Емилия Йорданова се класира на 63-о място. Състезанието бе пълен провал за Стефани Попова, която остана едва на 94-а позиция. След Попова в класирането има само две състезателки.