неделя, 14 декември 2014 г.

СУПЕР: Владо Илиев е 11-и в преследването

Българският биатлонист Владимир Илиев завърши на 11-о място в преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.
Нашенецът без грешка в първите си три стрелби и се движеше с лидерите през цялото състезание. Илиев допусна само един пропуск в последната стрелба и излезе на 10-позиция, но след последната обиколка завърши на 11-о място в крайното класиране на 1:07.2 минута след победителя. Красимир Анев е на 23-а позиция на 2:34.5 минути. Победата завоюва Мартен Фуркад с 32:53.7 минути.

Французинът беше безпогрешен в стрелбата. Фуркад постигна 34-а победа в кариерата си за Световната купа и трета за сезона. Зимон Шемп (Германия) остана втори на 4.1 секунди, след като също повали всичките 20 мишени. Яков Фак от Словения зае третата позиция с една грешка на огневия рубеж и изоставане от 10.9 секунди.

Младата надежда на Норвегия Йоханес Тингес Бьо се класира четвърти с пасив от 16,2 секунди, Антон Шипулин от Русия е пети.

Емил Хегле Свендсен от Норвегия, който преди този старт водеше в генералното класиране, пропусна три мишени и завърши едва 14-и на 1:37.7 минути след Фуркад.

Мартен Фуркад оглави класирането за Световната купа след 5 от 25 старта с 216 точки, следван от Свендсен с 203 точки и Яков Фак със 196 точки. Красимир Анев е 19-и с 91 точки, а Владимир Илиев - 33-и с 67 точки.