неделя, 30 ноември 2014 г.

Невероятен Фуркад донесе победата на Франция

Франция спечели смесената щафета по биатлон, първи старт от Световната купа за сезона в шведския зимен център Йостерсунд.

Най-голяма заслуга за победата на "петлите" има Мартен Фуркад. Той повали всичките мишени и спечели финалния спринт срещу Норвегия и Германия, а Франция записа време от 1:15:5.5 час. Победителите в състав Ане Бескон, Ане Шевалие, Симон Фуркад и Мартен Фуркад използваха 11 допълнителни патрона и не правиха наказателна обиколка. След фотофиниш на второ място се нареди Норвегия, а на трето Германия.

Щафетата на България - Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Красимир Анев и Иван Златев завърши на 18-о място с една наказателна обиколка и 11 допълнителни патрона.

Световната купа по биатлон продължава на 3-и декември с индивидуалната дисциплина на 20 километра за мъже.